Kwiecień 2011
« mar   maj »

Miesięczne archiwum: Kwiecień 2011

31 marca w przedszkolu w Przyszowicach odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorki. Naszymi przedstawicielkami były: Beata  Bonik (l.3), Julia Czerwińska (l.4), Justyna Ruppich (l.5) oraz Edyta Masłoń (l. 6). Wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsca, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy naszym dziewczynkom i cieszymy się z ich sukcesu!

23 kwietnia przedszkolaki odwiedziły świąteczny kiermasz w Urzędzie Gminy Gierałtowice. Zachwyciły nas kolorowe pisanki oraz bogactwo innych ozdób wykonanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i innych wystawców. Zakupiliśmy dla przedszkola koszyczek wykonany z kordonka oraz pisankę ozdobioną nową, nieznaną nam dotąd metodą oklejania sitowiem.

Zajęcia, prowadzone przez p. Stefanię Kulij oraz p. Annę Dudło nosiły tytuł „Wielkanocny koszyczek z pisankami”. „Misie”

poznały  historię robienia pisanek oraz sposoby ozdabiania ich. Rodzice zrobili dla dzieci koszyczki, natomiast dzieci wykonały pisanki metodą oklejania (tzw. „pisanki z duszą”). Zajęcia odbyły się 15 kwietnia.

W toku zabaw dzieci poznały tradycje i zwyczaje świąteczne, doskonaliły swoje umiejętności w zakresie określania stosunków przestrzennych, rozwijały zdolności klasyfikowania, rozwiązywały zagadki i rebusy. Zajęcia urozmaiciły zabawy ruchowe bardzo lubiane przez dzieci: „Kury i jastrząb”, „Hashual”, „Specknerin”. W zabawach uczestniczyli również rodzice starszaków, którzy pomagali też wykonać piękne „mazurki” wielkanocne z masy solnej i ziarenek. Zajęcia prowadziła pani Aneta Grzegorzyca.

12 kwietnia „Żabki” gościły swych rodziców w przedszkolu na zajęciach otwartych. Wprowadzenie nowego instrumentu – akordeonu bardzo zaciekawiło maluchy. Niektóre z nich nawet znały jego bardzo trudną nazwę. Dzieci wraz z rodzicami poznały też nową piosenkę o zwierzętach z wiejskiego podwórka. Podczas wspólnej zabawy maluchy śpiewały zagadki, a goście je rozwiązywali. Zajęcia prowadziła p. Weronika Kaczmarczyk

sześciolatki
AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA